Про проект

Благодійний фонд «Рівність і взаємоповага» реалізує проект «Жінки –лідерки змін: підтримка регіональних бізнес ініціатив».

Метою проекту є навчити, заохотити жінок-представниць місцевих громад до підприємницької діяльності, в тому числі до соціального підприємництва та розширити їх можливості для розкриття свого лідерського потенціалу на місцевому рівні.

Низка досліджень вказує, що лідерство жінок в економічному житті (господарській діяльності) є важливим фактором сталого розвитку та зростання на рівні країни, громади чи окремої фірми. Згідно з дослідженням, проведеним ПРООН в Україні та Швейцарською Конфедерацією в 2017 році, рівень зайнятості жінок в Україні є нижчим, ніж у середньому в країнах ЄС, 87% жінок в Україні є найманими працівницями, 12% жінок – самозайняті особи (підприємиці), що вказує на гендерну проблематику лідерства жінок у бізнесі. Аналізуючи діяльність жінок-підприємиць, можна зробити висновок, що частіше така діяльність пов`язана зі сферами, за які традиційно відповідала жінка у домогосподарстві та громаді: догляд за дітьми, приготування їжі, виробництво одягу та ін., що вказує на необізнаність жінок щодо визначення бізнес-потреб окремих регіонів. З урахуванням потреб регіону, важливим елементом для прибутковості бізнесу є обізнаність жінок щодо складання бізнес-плану та пошуку фінансування, що є першим кроком на шляху започаткування власної справи. Тому освітньо-просвітницька кампанія є важливим механізмом вирішення даної проблеми.

Згідно з соціологічним дослідженням, в Україні 17% жінок відчувають обмеження в повсякденній діяльності через економічну залежність від чоловіків. Тому заохочення жінок-представниць місцевих громад до підприємницької діяльності підвищить їх соціальну активність та сприятиме розширенню економічних можливостей.


Цільова група:

-Жінки-представниці місцевих громад

-Жінки-представниці громадських організацій регіону

-Жінки, які стоять на обліку у фондах зайнятості

-Інші жінки, які хочуть відкрити свою справу


Структура тренінгу:

Проект передбачає проведення 8 дводенних тренінгів та фінальної конференції в м. Київ протягом вересня-грудня 2018 року.

Перший день тренінгу включає серію лекцій та семінарів. Теми лекцій:

-«Жіноче лідерство в бізнесі: мотиваційний компонент»

-«Відкриття власного бізнесу: від ідеї до реалізації»

-Інтерактивна частина: «Розробка та презентація бізнес планів».

Другий день тренінгу передбачає демонстрацію успішного жіночого бізнесу в регіоні.

Всім учасницям буде запропоновано відвідати одне з успішних підприємств/організацій/компаній в регіоні, яке заснувала або яким керує жінка. Учасниці зможуть зустрітися з власницею чи керівницею, обмінятися досвідом та отримати корисні поради для відкриття власного бізнесу.

Під час тренінгів учасницям буде запропоновано розробити та подати власні бізнес-плани. Кваліфікаційна комісія відбере найкращі 3 бізнес-плани, які будуть представлені в Києві під час фінальної конференції проекту. Як результат конференції буде надано субгрант на реалізацію найкращого бізнес-плану.